Działacz z Grodziska ogłasza start w wyborach do Sejmu i obiecuje stworzenie zielonej metropolii

Powrót do artykułów

Mirosław Kaznowski, mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego i kandydat Zielonych na posła, w nadchodzących wyborach parlamentarnych stawia na innowacyjny pomysł utworzenia wokół Warszawy tzw. „Zielonego Pierścienia”. Projekt ma na celu ochronę środowiska, wzmocnienie infrastruktury miejskiej i poprawę jakości życia mieszkańców. W swoim wystąpieniu przedstawił ambitny plan, który skupia się na kreowaniu zrównoważonej przyszłości dla metropolii.

W trakcie oficjalnej konferencji prasowej przed Mediateką w Grodzisku Mazowieckim, Mirosław Kaznowski – zaufany działacz społeczny z regionu i kandydat na posła z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu podwarszawskim – przedstawił swój plan dla metropolii. Priorytetem jest wzmocnienie ochrony środowiska poprzez realizację koncepcji „Zielonego Pierścienia” wokół Warszawy. Otoczenie stolicy naturalnymi terenami ochroni ją przed niekontrolowaną urbanizacją. Kaznowski podkreślił, że takie rozwiązanie znacząco poprawi jakość życia mieszkańców: poprawi jakość powietrza oraz zapewni wszystkim dostęp do terenów rekreacyjnych, a także obniży koszty samorządów.

– Zielony Pierścień to inwestycja w zdrowie i jakość życia mieszkańców, którzy zyskają dostęp do terenów dających możliwość odpoczynku, aktywnego spędzania czasu i cieszenia się naturą. To kluczowy element tworzenia zielonej metropolii – wyjaśnił Kaznowski.

Poza ochroną środowiska, od którego stanu zależy dobrostan mieszkańców, Kaznowski zobowiązuje się do podjęcia działań na rzecz wspierania zrównoważonego transportu, infrastruktury pieszo-rowerowej oraz szerokiego dostępu do energii odnawialnej. Jego celem jest stworzenie nowoczesnej, przyjaznej i zrównoważonej przestrzeni, gdzie dobro mieszkańców wynika z ochrony środowiska.

– W moim sercu tkwi Grodzisk Mazowiecki – nasze rodzinne miasto. To tu stawiałem swoje pierwsze kroki jako zaangażowany obywatel. Jestem blisko Was, mieszkańców. Słucham i chcę słuchać Waszych potrzeb i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Będę aktywnie działał w naszym regionie i wzmacniał współpracę między społecznością a władzami, aby razem kształtować przyszłość, na jaką zasługujemy – powiedział Kaznowski.

Plan „Zielonej Metropolii Warszawskiej” stanowi inspirujący cel, który zdolny jest przyciągnąć uwagę wyborców. Kaznowski wyraził nadzieję, że dzięki oddanym na niego głosom będzie mógł przekuć swoje marzenia w rzeczywistość, przekształcając podwarszawskie miejscowości we wzór do naśladowania w kwestii zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Kontakt dla mediów:

kontakt@miroslawkaznowski.pl

Tel. 505 408 748